Serbest İrade Yasası

 

Serbest irade yasası, her insanın ve hatta her varlığın doğuştan sahip olduğu serbest irade özelliği doğrultusunda insanın doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü kendi içsel süreçleriyle seçip neticesini almasını sağlayan ve bu özelliği ile tekâmül döngüsünde oldukça kritik bir yeri olan bir kavramdır. İnsan neticesini bilse de bilmese de sürekli olarak seçimler yapar.

 

Uzun ve kısa vadelerde de bu seçimlerinin neticesini alır ve yaşar. Bu doğrultuda insanın iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırması ve buna göre seçimler yapması kendi tekâmülü açısından belirleyici niteliktedir.

 

Bir enerji uygulayıcısının bu evrensel yasa doğrultusunda dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri de bir insana isteği ve iradesi dışında hiçbir aydınlık enerji ile şifa yapılamayacağıdır. Enerji terapileri ve biyoenerji seanslarını ancak kişi sizden yardım istiyorsa ve sizin ona şifa yapmanıza izin veriyorsa yapabilirsiniz.

 

Aksi durumlar, bu evrensel ilkenin dikkate alınmamasının bir sonucu olarak şifacının kendi yaşamında ortaya çıkan bir çöküş trendini beraberinde getirebilir. Kişiden her seans için tekrar tekrar izin almanıza gerek yoktur, ancak bir defa bile “sen bana dilediğin zaman şifa yapabilirsin, seans yapabilirsin” türünden genel bir izin alınması bu ilkenin dikkate alınması açısından yeterlidir.

 

Bu kural çocuklarda bir ebeveynin izni doğrultusunda uygulanır. Bireysel deneyimlerim sonucunda söyleyebileceğim genel bir kural da çocuk ve ergenlerde 16 yaşına kadar anne ya da babanın en az birinden alınacak iznin, çocuğa yakından ya da uzaktan enerji terapisi seansı yapmak için yeterli olacağıdır.

 

Esasında iki tür enerji vardır: Siyah enerji ve beyaz enerji.

 

Siyah enerji, adından da anlaşılacağı üzere negatif ağırlıklı ve özgür iradeye müdahale edilen bir enerji türüdür. Özgür iradeye müdahale etmek demek kadere de müdahale etmek demektir. Kişiye zorla bir şeyler yaptırmak demektir. İstemeden hayatına yön vermek demektir. “X kişi Y kişiyi sevsin veya onunla evlensin”, “Şu kişinin şu kişi ile arası açılsın” gibi enerji çalışmaları siyah enerjiye hizmet eder.

 

Beyaz enerji ise, temizlik ve saflığın yolu olan enerji türüdür. Bu türde hiçbir şekilde özgür iradeye müdahale edilmez. Kişi kendi kararlarını özgürce, serbest iradesi ile alır. “Hakkımda hayırlısı olsun” “Bu konudaki farkındalığım açılsın” “Yolum berrak ve ışıkla dolsun” gibi söylemler beyaz enerjiye hizmet eder.