Yaratıcı İmgeleme

 

Yaratıcı imgeleme, yaşamınızda olmasını istediginiz şeyleri yaratmak için hayal gücünü kullanma tekniğidir. Bu sizin doğal düş gücünüzdür ki o, evrenin farkında olarak yada olmayarak daima kullandıgınız temel yaratıcı enerjisidir.

 

Yürekten arzuladıgınız bir şeyi elde etmek için doğal yaratıcı olan hayal gücünü bir teknik olarak daha bilinçli bir şekilde kullanmayı ogrenmektedir. Yaratıcı imgelemeyi kullanmak bize yaşamın dogal iyiliği ve cömertligine ulaşmanın anahtarlarını sunar. İmgeleme zihnimizde bir resmi, fiziksel zihinsel yada ruhsal herhangi bir gerçekleştirmesini istediğimiz bir şeyi imgelemek veya hayal etmektir. Bu yeni bir ev, yeni bir iş yada guzel bir ilişki içinde zengin, donanımlı ve istediginizi gerçekleştirmiş bir sizi hayal edebilirsiniz. Yada kendiniz zor bir durumun üstesinden fazla çabalamadan gelebildiginizi resmedebilirsiniz. Yada kendinizi neşe sevgi dolu ışık saçan biri olarak gözleyebilirsiniz. Her düzeyde çalışabilirsiniz ve sonuç alabilirsiniz. Ancak sizin için en işe yarar teknikleri deneyim yoluyla giderek bulabileceksiniz. Örneğin anlaşamadıgınız birkişi ile uyumlu bir ilişki yaratmak istiyorsunuz. Derin bir şekilde gevşeyip(alfaya geçip) ikinizi açık dürüst ve uyumlu bir ilişki ve iletişim icinde canlandırın ve bunu hissedin. Dileğiniz gerçekleşmiş gibi hissedin. Bu alıştırmayı günde iki üç kez yada aklınıza geldiginde yapın. Gerekli olan tek şey bilgi ve deneyiminizi zenginleştirme arzusuna olumlu bir ruh hali ve yeterince açık fikirli olmaktır.

Açık bir yürek ve zihinle ilkeler üzerinde çalışın. Teknikleri deneyin. Sonra size yararlı olup olmadıklarına kendiniz karar verin. Yararlı bulursanız onları kullanmaya devam edin.kısa zamanda yaşamınızdaki değişiklikleri fark edeceksiniz.

Yaratıcı imgeleme gerçek anlamda sihirdir.o evrenimizin işleyişini yöneten doğal prensipleri anlamayı bu prensiplerle uyum içinde olmayı ve bu prensipleri bilinçli ve yaratıcı şekilde kullanmayı içerir.

 

Yaratıcı imgeleme nasıl işler?

Fiziksel evren enerjidir. Bu bir tür güç yada özdür. Fiziksel olarak hepimiz enerjiyiz. İçimiz ve dışımız enerjidir. Hepimiz bir enerji alanının parçasıyız.Enerji manyetikliktir. Düşünce ve duygularda manyetik enerjiye sahiptir. Bunun sonucu olarak benzer enerjiyi kendilerine çeker bazen az önce düşündüğümüz bir kişi ile karşılaşmak gibi. Bir şeyi yaratmadan önce o düşünce olarak belirir zihnimizde. Ressam önce ilham alır sonra tabloyu yapmaya başlar. İnşaatçı önce düşündüğü plan yapar sonra binayı yapmaya başlar. Fikirde plan proje gibidir. Eger sürekli hastalık düşünürseniz sonunda hasta olursunuz. Güzel biri oldugunuzu düşünürseniz  gerçekten güzelleşirsiniz. Çekim yasasına göre evrene ne gönderirseniz size geri döner. Bu prensibe göre düşlediklerimize ne kadar pozitif enerji yüklersek o düşler yaşamımızda o kadar yoğun bir şekilde gerçekleşmeye başlar.

 

 

 

Yaratıcı imgelemeyi kullanmak

 

Degişim sureci salt olumlu düşünme aracılıgıyla gerçekleşmez. Yaratıcı imgelemeyi kullanmayı öğrenme derin ve anlamlı bir gelişme süreci olabilir. Bu süreçte korkularımız ve olumsuz kavramlarımızın doyum ve başarıyı nasıl engellediğini ve bunları imgeleme yoluyla değiştirebilecegimizi öğreniriz. Yaratıcı imgelemeyi alışkanlık haline getirdigimizde istedigimiz mutluluk doyum sevgi ve başarıyı yaşayabiliriz. Yaratıcı imgeleme uygulaması bu alıştırma icin kolayca gozunuzde canlandırabileceginiz sahip olmak istediginiz bir nesne, gerçekleşmesini istediginiz bir olay icinde bulunmaktan hoslanacagınız bir durum olabilir. Tum bedeninizi gevşetin.tüm gerginliğinizin akıp gittigini düşünün. Yavaşça ve derin bir şekilde karnınızdan nefes alıp verin.alfa düzeyinde arzuladıgnız şeyi tam arzuladıgınız şekilde zihninizde canlandırmaya ( imgelemeye ) başlayın. Bu bir obje ise bu obje ile onu kullanırken ona hayranlıkla bakarken zevkini çıkarırken imgeleyin. Bu bir durum ise   olayın içinde kendinizi görün ve herseyin istediğiniz gibi geliştigini hayal edin. İnsanların neler soylediklerini yada bu sahneyi daha canlı ve gerçek kılacak herhangi bir ayrıntıyı imgeleyebilirsiniz. İmgelemeyi kısa yada uzun bir zaman sürdürebilirsiniz. Önemli olan yaptıgınız imgelemeyi icinize sinmesi doyum vermesidir. Sonra imgeyi akılda tutarak sesli yada sessiz kendinize son derece olumlu yapıcı bildirimlerde bulunun.işte ben daglarda harika bir haftasonu geçiriyorum. Ne güzel bir tatil gibi. Kural olarak yaratıcı imgeleme dogal bir biçimde gerçekleşir ve uygulama yaptıkça giderek kolaylaşır.

Etkili imgeleme yapmak için

1.       Hedefi belirlemek

2.       Net bir fikir yada görüntü yaratmak

3.       Sık sık odaklanmak

4.       Pozitif enerji yüklemek

Yaratıcı imgeleme tüm varlıkların en yüksek iyiliği adına en yüksek hedef ve amaçlarımıza uygun biçimde kullanıldıgında gerçekten etkili olur. Onaylamalar yaratıcı imgelemenin en onemli unsurlarından biridir. Onaylamak kesinleştirmek sabitleştirmek pekiştirmek demektir.

Bir onaylama bir şeyin zaten şimdiden öyle oldugu konusunda güçlü olumlu bir bildirimdir. Onaylamalar sessiz sözlü yüksek sesle yazarak yada sarkı gibi soylenebilir. Hergün 10 dk onaylama yapmak önemlidir. Etikilidir.  Gün geçtikçe her bakımdan gelişiyoruz. Ben ışık sevgi dolu neşe saçan bir varlığım gibi onaylama cümlelerini daima şimdiki zamanda kullanın. En olumlu biçimde yapın.  En etkili onaylama en kısa ve basit olandır. Yaratıcı imgelemeyi kendinizi burada ve şimdide yaşayan genel oluşa uyan ve daima özü ile ilişkide olan rahat ve açık bir kişi olarak resmetmekte kullanmak çok yararlıdır.

Yaratıcı imgelemeyi düzenli olarak sabah uyanır uyanmaz gece yatmadan önce yapmak etkili olur. Yaratıcı imgeleme çalışmalarınızı kaydedeceginiz bir not defteri edinmeniz çok yararlı olur. Bu not defterinize onaylamaları yazın. Hepsini bir sayfaya yazabilirsiniz. Yada her biri için kenarlarını desenlerle süslediğiniz ayrı bir sayfaya yazabilirsiniz. Enerjinizi dünyaya çevrenizdeki insanlara daha çok okutma yollarının listesini yapın. Dışarıya daha çok para zaman sevgi ve şefkat takdir fiziksel enerji arkadaşlık yollarını bu listeyi yazın. Aklınıza yeni şeyler geldiginde listeye dahil edin. Başarmış oldugunuz herseyin bir listesini çıkarın. Eşiniz özel hayatınız dahil.

Özellikle şükran duydugunuz şeyleri yazın.bu her düzeyde refah ve bolluğu daha çok fark etmenizi

sağlar.

Kendinize saygı listesi. Begendiginiz olumlu özelliklerinizin listesini çıkarın.  Boylece yaratıcı enerjiniz daha cok olur. Kendinizi hoşnut kılan şeylerin listesini yapın. Kendiniz için haz ve doyum hissettiren şeylerin tümünü yazın. Hergün kolayca yapabileceginizşeylerde olabilir. Bu sizin mutlulugunuzu ve yaşamdan alabildiginiz hazzı arttıracaktır.

 Şifa verme yardım etme listesi

Şifa yada her çeşit özel destek ve yardıma gereksinim duydugunu bildiginiz insanların isimlerini kaydedin. Onlar icin özel onaylamalar yazın. Not defterinizi gozden gecirdiginiz her defasında onları enerjinizle ozel bir yardımda bulunmuş destek olmuş olacaksınız.