Koçluk bir mevcut durumdan istenen duruma en hızlı ve keyifli şekilde ulaşma sanatıdır. Koçluk nlp ile eft ile imgeleme ile hatta meditasyonla bile olabilir. Ruhsal koçluk ile Somut Koçluk biraz birbirinden farklı. Nlp ile eft ile yapılan koçluklarda zihinden bi şeylerin temizlenmesi çekirdek inançların değiştirilmesi ve mantıkla hedef koyup başarmak gibi konular önemliyken spirituel koçlukta biraz daha tevekkül yada teslimiyet ağırlıklı olup daha çok hayırlı ve güzeli isteyip oluşum dogrultusunda seçenekleri esnek bırakırız.

Türkiyede reiki bilen fakat kullanmayan çok sayıda insan var. Bunun temel sebebi reikinin gerçeğinde olmayan 2. Reiki ustası Dr. Chiryo Hayashi ve Amerikalı usta hawayo Takata tarafından riekiye eklenmiş olan çakra dengeleme ve el pozisyonları çalışmasının ki bir buçuk saatten fazla bir çalışmadır. Temel reiki odevi yada egzersizi olarak reiki öğrenen kişiye dayatılmasıdır. Bugun çalışan bir insanın yada ufak cocugu olan bir annenin reikiye bir buçuk saat ayırma şansı pek gerçekçi ve mümkün olmamaktadır.

Burada Reiki ile sadece bir niyet okuyarak gun içinde aklına geldikçe niyetlenerek hayat kalitemizi arttırmaya yönelik bir kendi kendine koçluk çalışmasından bahsedecegim.

Niyet şu:

Kalbimi ve tüm benliğimi reikiye açıyorum. Reiki şimdi tüm vücudumu dolaşıyor kalp çakramdan akıyor ve en yüksek hayrıma olacak şekilde vücudumu şifalandırıyor, beni duygusal çerçevede şifalandırıyor, beni koruyor, bana rehberlik ediyor, en yüksek hayrım dogrultusunda geleceğimi şifalandırıyor. Teşekkür ederim.

 

Reikiye bir şekilde inisiye olmuş fakat atıl duran arkadaşlar eger reiki ile hayat kalitenizi arttırmak isterseniz gün içinde ve gece yatarken sadece bu niyeti okuyarak elleriniz serbest şekilde işinize gucunuze devam ederken reikinin vücudunuzdan akmasını ve hayat kalitenizi arttırmanızı sağlayabilirsiniz. Bu niyetin içinde nazara ve olumsuz olaylara karşı korunma, ilahi rehberlik, işlerin rast gitmesi, psikolojik rahatlama ve hastalık oluşmasını engelleme var. Buna dilediğiniz gibi ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

3 aylık döngüler halinde bu tekniği kullandığınızda neden bu makaleyi yazmış olduğumu ve ne kadar önemli olduğunu anlayacağınıza eminim.

Sevgiler,

Önder